Новини та блог
02.02.2024
Як усунути засмічення в унітазі? 12 порад щодо усунення засмічення своїми руками

Напевно, кожен третій бодай раз у житті стикався з проблемою засмічення в унітазі. Ця проблем а завжди застигає зненацька і приносить за собою низку незручностей.Перші ознаки не безпеки засмічення, що причаїлася, можуть бути слабкий відтік води, поява брудної води з залишками відходів при зливі унітазу яка прибуває після натискання кнопки змиву. Якщо ж ви все-таки упустили момент із ознаками, не поспішайте зневірятися, адже бувають випадки, коли прочистити унітаз можна без допомоги сантехніка.

Прочитавши цю статтю, ви зможете бути готовим до каверз, які таїть у собі каналізаційна система вашої квартири або будинку. Ми зібрали найефективніші методи прочищення унітазу. Не завжди для вирішення проблеми вам знадобляться спеціальні засоби чи сантехнічний трос. У найпростіших ситуаціях можна використовувати звичайні підручні засоби.

Що може стати причиною засмічення?

Спровокувати засмічення в унітазі можуть безліч причин: від неправильної установки сантехніки будівельниками до помилок в експлуатації з боку мешканців.

prochistka-unitaza

Давайте розглянемо основні фактори, які можуть вплинути на появу засмічення у трубі:

 • неправильно підібрані стічні труби для вашої квартирної розводки можуть стати причиною поганого відтоку води, що надалі призведе до засмічення
 • схожа ситуація відбувається при неправильному виборі кута нахилу труби зливу, у такому разі доводиться робити демонтаж сантехніки та змінювати кут
 • іноді ганчірки для підлоги та інші предмети текстилю випадково потрапляють в унітаз, що призводить до появи щільної пробки всередині
 • всі ми звикли зливати в унітаз залишки їжі, консервації, котячого наповнювача для лотка
 • наслідки ремонту: пил, залишки цементу та будівельної крихти стають згубними для вашого унітазу
 • здавалося б, простий туалетний папір у великій кількості також може стати причиною засмічення

Все це накопичується всередині труби і призводить до поступового засмічення сантехніки. Із причинами ми розібралися, але як прочистити унітаз? Що робити із засміченням?

Почнемо з відкачування води

Перш за все необхідно відкачати воду з унітаза, що засміявся, щоб можна було приступити до прочищення. Якщо ваш унітаз забитий повністю, вода більше не може надходити до зливу. Тому необхідно відкачати воду із самої чаші унітазу. Для цього можна використовувати порожню пластикову пляшку або схожу ємкість, в якій можна створити тиск шляхом здавлювання. Механіка проста: необхідно здавлювати і розтискати пляшку, створюючи тиск для відкачування води. Такий прийом допоможе вам швидко та якісно видалити воду з чаші та навіть сифону.

Як визначити місцезнаходження засмічення

Щоб розпочати роботу з усунення засмічення - необхідно зрозуміти, де саме розташувався засмічення. Існує кілька простих правил, які допоможуть вам у визначенні.

 1. Якщо проблем зі зливом води у ванній та умивальнику не спостерігається, ваша проблема локалізується в унітазі.
 2. Коли з'являється засмічення у загальнобудинковій трубі, застій води спостерігається у ванній.
 3. За умови, якщо ваш унітаз викидає все, що зливають мешканці, що мешкають поверхами вище, ви зіткнулися із засміченням у стояку будинку. Таку проблему неможливо усунути самостійно. Викликайте на допомогу сантехніків.

Способи усунення засмічень у домашніх умовах: механічні прочищення

Давайте в першу чергу розглянемо варіанти, коли у вас вдома є необхідні інструменти. Найпростіший і найдієвіший спосіб - прочищення унітазу за допомогою сантехнічного троса або вантуза. Ці пристрої є ефективними і належати до механічних видів усунення засмічення.

prochistka-trosom

Прочищення за допомогою троса

Якщо у вас вдома є сантехнічний трос, ви легко усунете просте засмічення в межах квартирної розводки. Для роботи з тросом, вам необхідно переконатися, що цей вид підходить для діаметра труб. Після цього перевірте довжину троса. Найчастіше троси 3-4 м є оптимальними для вирішення цієї проблеми.

Опустіть робочу сторону троса в унітаз, попередньо розпушивши кінець у формі йоржика для більшої ефективності. Поступово проштовхуйте трос усередину унітазу, провертаючи його за годинниковою стрілкою. Досягши засмічення, прискорити обертання і прикладіть трохи більше сили. Ви зможете проштовхнути засмічення до загального зливу. Щоб закріпити успіх, промийте унітаз гарячою водою.

 

Прочищення унітазу вантузом

Найчастіше саме вантуз є найпоширенішим предметом для очищення сантехніки в будинку. Принцип роботи досить простий, необхідно просто закрити отвір зливу унітазу за допомогою гумової частини вантуза. Далі робимо поштовхи ручки вантуза. Якщо засмічення або пробка не надто серйозні, цього буде достатньо.

Що ще може послужити вантузом?

Що робити, якщо вантуза в будинку просто немає? Ви зможете швидко і просто позбавити власний унітаз від засмічення за допомогою:

 • пластикова пляшка
 • сантехнічної або харчової плівки
 • скотчу.
prochistka-vantuzom

 

Як усунути засмічення в унітазі пляшкою

Щоб усунути засмічення за допомогою пляшки, візьміть будь-яку пластикову пляшку. Відріжте денце пляшки і щільно закрутіть кришку з іншого боку. Поміщаємо пляшку в унітаз і починаємо робити ті ж дії, що і з вантузом.

Як усунути засмічення в унітазі за допомогою харчової плівки

Існує також спеціальна сантехнічна плівка, принцип роботи якої схожий на вантуз. Для цього вам необхідно натягнути плівку по всьому периметру сидіння унітазу, щоб утворилася щільно натягнута поверхня. Після чого необхідно почати натискати і відпускати плівку, для пробивання засмічення всередині унітазу.

Аналогічні дії можна робити за допомогою скотчу. Наклеюємо скотч стрічками щільно один до одного, щоб вийшла щільна плівка. Також натискаємо і відпускаємо, щоб проштовхнути пробку в трубі.

Як усунути засмічення в унітазі без вантуза та троса

Якщо ж у вас не виявилося нічого схожого на трос чи вантуз, ви завжди зможете спробувати зімітувати принцип дії спеціальної техніки. Щоб вибрати найбільш відповідний варіант саме для вас, ми зібрали всі можливі способи прочищення за допомогою підручних засобів:

 • “Обтяжувач з піском” - сенс даного методу полягає в тому, щоб взяти за допомогою тканинного мішечка проштовхнути засмічення в унітазі. Для цього вам знадобиться трохи піску, каміння або щось важкого, що ви зможете покласти усередину. Зверніть увагу, щоб під час кріплення мішка до мотузки вузол виявився надійним. У випадку, якщо мішок буде закріплений погано і зісковзне, ви додасте проблем у засмічення, що вже утворився.
 • “Вішалка” - метод простий тим, що практично в кожному будинку може виявитися звичайна вішалка з дроту. Такі, як видають у хімчистці. Розігніть і випряміть вішалку, залишивши гачок на одному кінці вішалки. Цей гачок допоможе нам позбутися засмічення, що утворився в унітазі. Щоб запобігти пошкодженню унітазу, щільно поверніть гачок ганчіркою. Діємо за тим самим принципом, засовуємо вішалку в унітаз і поступово проштовхуючи засмічення до виходу.

 

Народні методи усунення засмічення в унітазі

Які б механічні методи усунення засмічення ми не описували в цій статті, швидше за все, багато хто звертається саме до старих добрих “народних”. Тому ми вирішили нагадаємо вам про найдієвіші з них.

Окріп

Даний метод підійде тільки в тому випадку, якщо у вас не пластикові труби, тому що вони можуть луснути або пошкодитись у процесі такої прочистки. Для того, щоб прочистити унітаз за допомогою окропу, необхідно заливати воду з відра вертикально в чашу унітазу. Таким чином утворюється правильний натиск, який допоможе прочистити засмічення. Якщо вода в чаші почне спадати - ви близькі до вирішення проблеми.

Сода та оцет

Принцип роботи цієї схеми дуже схожий із застосуванням спеціальної побутової хімії. Але якщо засмічення застав вас зненацька і часу сходити в магазин просто немає, можна вдатися до цього. Один з варіантів передбачає, що ви засипаєте півпачки соди в унітаз, далі заливаєте це окропом і залишаєте мінімум на 30 хвилин. За цей час засмічення має розчинитись. Другим варіантом буде комбінація соди та оцту. Також засипаємо півпачки соди в отвір, заливаємо оцтом і залишаємо мінімум 30 хвилин. Після цього промити унітаз холодною водою і залишити ще на пару годин.

Гірчиця

Також не менш дієвим може виявитися метод очищення за допомогою гірчиці. Якщо засмічення не надто сильне, в хід йде метод із застосуванням гірчиці. Для цього необхідно розвести 4-5 ложок гірчиці у 7-8 літрах гарячої води. Суміш заливається в унітаз. Після чого також чекають 30-40 хвилин. За необхідності процедуру рекомендується повторити 2-3 рази.

Побутова хімія

Для любителів не "вигадувати велосипед" відмінно підійде варіант із вже існуючими спеціальними засобами для прочистки. Всі вони досить ефективні і підходять для різних типів труб. На кожному з таких засобів є докладна інструкція з експлуатації. Будьте уважні, вибираючи засоби для прочищення вашої сантехніки, оскільки засоби, що містять луг та кислоту, можуть нашкодити. Вони можуть лише посилити засмічення і прочищення засмічення значно не може.

Якщо ви впевнені, що засмічення, що утворилося у вашому унітазі, невеликий і не здатний доставити вам якісь незручності, то ви можете сміливо використовувати один із наведених вище методів. Якщо ж ви не ризикуєте вирішувати проблему самостійно або нічого з перерахованого вище не впоралося з проблемою, ми завжди готові вам допомогти. Команда "TRUBOS" швидко та якісно усуне будь-який засмічення в унітазі. Вам варто лише зателефонувати нам та надати всю роботу професіоналам. Якість нашої роботи визначається сотнями позитивних відгуків наших клієнтів.